زلمی رسول کاندید ریاست جمهوری حمایت خود را از اشرف غني اعلام نمود

تیم انتخاباتی اعتدال و برابری به ریاست زلمی رسول کاندید انتخابات ریاست جمهوری، در یک همایشی که بعد از ظهر روز سه شنبه در هوتل کابل استار برگزار شده بود، حمایت خود را از تیم انتخاباتی دولت ساز اعلام کرد.

در این همایش انتخاباتی، محمد اشرف غنی رئیس جمهور، استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، امرالله صالح معاون اول تیم دولت ساز، الحاج غضنفر، زلمی رسول و مسئولین تیم‌انتخاباتی اعتدال و برابری، رئیس و مسئولین تیم انتخاباتی تیم‌دولت ساز و شماری از شخصیت های سیاسی و رسانه ها حضور داشتند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور در سخنرانی خود، از حمایت آقای زلمی رسول از تیم دولت ساز ابراز قدردانی کرد. رئیس جمهور، نسبت به شخصیت و کارکرد آقای زلمی رسول در مراحل مختلف فعالیت سیاسی وی گفت که:" زلمی رسول میراث دار واقعی بابای ملت اعلیحضرت ظاهرشاه می باشد."

دکتر اشرف غنی ضمن ابراز تسلیت به مناسبت ارتحال آیت الله محسنی یاد آور شد که تیم دولت ساز به خاطر حفظ احترام به مقام علمی و جایگاه اجتماعی معظم له، فردا برنامه های کمپاینی ندارد.

رئیس جمهور شهروندان کشور را برای اشتراک پرشور در انتخابات ریاست جمهوری تشویق کرد. وی گفت که مردم افغانستان مسیر خود را یافته است و تهدیدات دشمن آنان را هرگز متوقف نخواهد توانست. رئیس جمهور اطمینان خاطر داد که نیروهای امنیتی کشور با همکاری مردم افغانستان، امنیت پروسه انتخابات را مانند انتخابات پارلمانی به خوبی تأمین خواهند کرد.

همچنین زلمی رسول رئیس تیم اعتدال و برابری سخنرانی کرده و حمایت خود را از تیم دولت ساز اعلام کرد. وی در صحبت های خود تأکید کرد که اتحاد باعث تأمین منافع علیای کشور می شود. آقای زلمی رسول با اشاره به مسئله صلح و امنیت کشور بیان داشت که تأمین صلح از خواسته های تمام مردم افغانستان است و مردم در شرایط حاضر بیش ازگذشته به وحدت سیاسی نیازمند است.

در این همایش همچنین از جانب تیم دولت ساز برای آقای زلمی رسول تحایفی توسط رئیس جمهور محمد اشرف غنی و استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور اهدا گردید.