رئیس جمهور غنی: ما انتقام قتل عام شهروندان و هر قطره خون مردم خود را خواهیم گرفت

رئیس جمهور غنی: ما انتقام قتل عام شهروندان و هر قطره خون مردم خود را خواهیم گرفت

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم رسمی گرامی‌داشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور که در قصر دارالامان برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم، رئیس جمهور غنی ضمن تبریکی استقلال کشور، گفت: بدبختانه صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان تحت شعاع یک فاجعه قرار گرفت. هدف از تجلیل شاندار این بود که برای نسل جوان عظمت افغانستان تداعی گردد، تا این نسل به خاک و تاریخ خود افتخار نماید، قدر استقلال را بداند و احساس وطن دوستی شان بیشتر از پیش تقویت یابد.

رئیس جمهور افزود: دشمن آزادی و استقلال ما، دشمن مردم و خاک ما، جشن استقلال افغانستان را تحمل نتوانست. این دشمن باید بداند که با نیروهای شجاع مسلح ما توان مقابله را نداشته و هیچگاه مانع خوشحالی ما شده نمی تواند.

رئیس جمهور غنی با اشاره بر حملۀ وحشیانه در مراسم عروسی در ناحیه ششم شهر کابل، گفت که طالبان با انکار از دست داشتن در این حمله از بار ملامتی شانه خالی کرده نمی توانند، تهداب این چنین کشتار و قتل های بی رحمانه را آنان نهاده اند. طالبان بارها این چنین حملات ظالمانه، وحشیانه و بی رحمانه را در مساجد، مکاتب و اماکن عامه انجام داده و مسئولیت آن را نیز به دوش گرفته اند.

رئیس جمهور کشور گفت که ما بخاطر احترام قایل شدن به قربانی های حملۀ تروریستی کابل، بزرگداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور را به تعویق انداختیم و دشمن با ریختاندن خون افراد ملکی، برگزاری مراسم شاندار ما را به تعویق انداختند.

رئیس جمهور با تاکید گفت: ما انتقام این حمله و حملات دیگر را حتماً می گیریم. ما انتقام قتل عام شهروندان و هر قطره خون مردم بیگناه خود را خواهیم گرفت.

وی افزود که این انتقام را از دو طریق می گیریم: نخست ما از نیروهای امنیتی و دفاعی خود گرامی‌داشت و قدردانی بعمل می آوریم و ما از این نیروها که برضد تروریستان وحشی مبارزه می کنند و بیرق سه رنگ کشور را به اهتزار درمی آورند، به افتخار تجلیل می کنیم.

رئیس جمهور همچنان گفت: دوم اینکه لانه های داعش را چه در شرق باشند، چه در شمال و یا در مرکز، ریشه کن و نابود می نمائیم.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که با ارادۀ انتقام گیری در مردم تحرک می آید، ما همه با قوت تمام کار می کنیم، همه ما تعهد و ارادۀ کامل داریم و تصمیم می گیریم که این حرکت مردم سالاری را برضد تروریزم، به یک جنبش ملی مبدل سازیم.

رئیس جمهور از تمام ملت خواست تا در زمینۀ افشاسازی افکار و عناصر داعشی همکاری نمایند. وی افزود: همانگونه که غازی امان الله خان در روز اعلام استقلال کشور، شمشیرش را از نیام بیرون کرد، حالا زمان آن فرارسیده است که در صدمین سالروز استراداد استقلال کشور، ملت شمشیر خویش را علیه هیولای تروریزم بیرون کند و علیه آن مبارزه نماید.

رئیس جمهور گفت: من امروز یکجا با ملت به گلیم غم نشسته ایم، با جدیت تعهد می کنم که داعش و تروریستان را ریشه کن کرده و حامیان آنانرا همین گونه، به گلیم غم می نشانیم.

رئیس جمهور با اشاره بر اینکه منشاء و پناهگاه های طالبان و سایر گروه های تروریستی در آن سوی خط دیورند قرار دارند، گفت که من بالای مردم آن سوی خط دیورند صدا میزنم که با استفاده از هر میکانیزمی که می توانند، مراکز تولید خشونت، آدرس ها و مراکز آموزش آنان را هدف قرار دهند و به تمام جهان افشا سازند، تا از این داعیه برحق ما تمام جهان آگاهی یابد.

رئیس جمهور گفت که جامعه جهانی نباید در مقابل این گونه اعمال وحشیانه و ضد بشریت خاموشی اختیار کند، بلکه آنان باید بخاطر ردیابی لانه های تروریستان و محکوم نمودن اعمال آنان، در کنار افغان ها بایستند.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در اخیر سخنانش گفت: جنگ ما با دشمنان بشریت است و باید برای تمام جهان واضح گردد که ملت افغان تنها از استقلال خویش دفاع نمی کند، بلکه در دفاع از بقای بشریت برخواسته است.